KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15327220
*
nr 1532 7220
Carl Gunne
(1893-1979), Sverige
Oljemålning, "Västkusten". Signerad. Olja på duk, 55x82cm, yttermått inklusive ram: 62x89 cm
Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2023
kl 20:51:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/4 21:10:10
1
300 kr
3/4 20:46:41
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl gunne olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Carl Gunne
Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.
nr 1532 7220
Carl Gunne
(1893-1979), Sverige
Oljemålning, "Västkusten". Signerad. Olja på duk, 55x82cm, yttermått inklusive ram: 62x89 cm
Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/4 21:10:10 | 1 | 300 kr |
3/4 20:46:41 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl gunne olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30